Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Small Island / Maža sala (2009)

Per eilinį televizoriaus pultelio spaudinėjimo seansą netikėtai atradau filmą "Small Island" (2009 m.), BBC sukurtą produktą.




Filmas įtraukė ir supažindino su knyga, pagal kurią jis pastatytas. Susipažinkit: Andrea Levy "Small Island" (išleista 2004). Štai čia galima paskaityti knygos ištraukas angliškai. Pamačiusi filmą, panorau perskaityti ir knygą, teks pasiknisti internete, gal rasiu kokį PDF'ą. Ištraukos nenuvylė, kaip tik - sudomino. Beje, knyga yra laimėjusi porą literatūrinių premijų.

Komentaruose internete radau keletą atsiliepimų: "puiki knyga", "viena geriausių skaitytų knygų" ir t.t. Radau ir tokių su nacistine gaida, kurių autoriai apkaltino BBC ir knygos autorę propaguojant rasinį maišymąsi. Pagyrų komentaruose sulaukė ir filmas, tiesa kartais vadinamas nepakankamai įvertintu. 

Man patiko pati istorija. Trumpai tariant, siužetas yra apie II pasaulinį karą, jo metu susitinkančius britus ir jamaikiečius. Apie pokarinį, nuo karo atsigaunantį Londoną. Jamaikiečių ir britų žvilgsnis vieni į kitus, emigracija, rasizmas, britų požiūris į savo kolonijas. Istorija pateikiama per skirtingus žmones: jamaikietę Hortense, jamaikietį Gilbert'ą, britę Queenie. Jie visi turi savų paslapčių, kurios juos susieja. Daugiau nepasakosiu, nes čia ir svarbiausia toji paini, tam laikmečiui neįtikėtina istorija.

Filmas (tikiu, kad ir knygoje išlaikyta tokia pat nuotaika) nuoširdus ir spindintis humaniškumu. Nėra kažkokių spec. efektų, režisūrinių išsidirbinėjimų, filmas patraukia savo paprastumu, puikiai atspindėta atmosfera, kontrastais. Vaidyba nepritrenkianti, bet nuoširdi. Labai skirtingi, pagrįsti personažų charakteriai: kiekvienas su savo aiškiai išreikštais norais, svajonėmis, kurios dažnai susikerta su realybe.      

Taigi, bandysiu ieškoti, iš kur būtų galima parsisiųsti knygą el. formatu. Jei kas rasit, neslėpkit - pasidalinkit. 


Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Ana Frank "Dienoraštis", arba Holokausto simbolis

O, vargeli... Štai čia tas šedevras, dėl kurio alpsta pasaulis? Anos Frank "Dienoraštis" gula į mano labiausiai pervertintų knygų lentyną.

Umberto Eco "Fuko švytuoklė", arba Skaitymo kančios

Pasiklydau Umberto Eco smegenų vingių labirintuose. Nespėju paskui jo žodžius ir mintį. Pasimečiau ir pražuvau. Po velnių tą "Fuko švytuoklę"...

Interviu su Just. Marcinkevičiumi

Rašytojas Justinas Marcinkevičius ( biografas.lt  nuotr. ) Šiandien ne tik Lietuvos valstybės atkūrimo diena, bet ir pirmosios Justino Marcinkevičiaus mirties metinės. Kažkada seniai seniai (2006 metais, jei tiksliau), teko imti rašytojo interviu vienam uostamiesčio dienraščiui. Įvyko toks blic-pokalbis: rašytojas po sanatorijos Palangoje trumpam užsuko į Klaipėdą, pavargęs, ligotas, kažkas greitosiomis suorganizavo susitikimą, poetas sutiko trumpai pasikalbėti, nors ir nepasiruošęs (paprastai jis pasiruošdavo prieš susitikimą su žurnalistais, jis norėdavo iš anksto gauti klausimus, kuriuos jis apmąstydavo). Perspausdinu interviu.  "Pasigendu dvasingumo..." Pasitempęs, šiek tiek pavargęs nuo gyvenimo, o gal nuo titulų naštos, kalbantis lėtai, pasveriantis kiekvieną iš burnos išsprūstantį sakinį žodžio magas Justinas Marcinkevičius, rodos, garsus ir raides taupo dar neparašytoms knygoms.