Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Rodney David Wingfield "Frosto Kalėdos"

Neseniai teko lankytis pas gydytojus. Toliaregiškai numačiau, kad reikėtų pasiimti kokį skaitalą ir pataikiau, nes reikėjo stovėti prie registratūros su kokiu penkiasdešimčia žmonių eilėje. Kadangi su pensininkais diskutuoti nesinorėjo, išsitraukiau neseniai iš leidyklos gautą Rodney Davido Wingfieldo detektyvą "Frosto Kalėdos".

Lengvas stilius, įtraukiantis pasakojimas, puikiai nukreipiantis dėmesį nuo blogų minčių, patogus kišeninis formatas, kurį lengva atsivežti rankinėje ir nesunku laikyti rankoje, - taip per du apsilankymus konsultacinėje ligoninėje man jis ir persiskaitė.

Pagal šią detektyvų seriją sukurtas detektyvinis serialas "Frosto prisilietimas" buvo rodomas ir Lietuvoje, o Anglijoje pelnė daugybę apdovanojimų.

Pagrindiniai detektyvų veikėjai būna arba superpedantiški, kaip koks mesjė Puaro, arba chaotiškos asmenybės. Šiame detektyve - tas antrasis variantas. Nevala, apsileidėlis, kandus, nepaklusnus Frostas, besivadovaujantis nuojautomis, o ne faktais.
- Kas šitas? - pasmalsavo Klaivas. 
- Šitas, kriminaliste konstebli Barnardai, - šaltai atsakė nuovados seržantas, - yra kriminalistas inspektorius Džekas Frostas. 
Šitas apsileidėlis - kriminalistas inspektorius? Klaivas išsyk pajuto, kaip švinta jo paties ateitis. Jeigu valkatos čia iškyla iki inspektorių...
Žodžiu, čia viskas kaip ir turi būti detektyve: dingusi mergaitė, užpuolimas, žmogžudystė, naujas nusikaltimas, seno nusikaltimo pėdsakai. Skirtingi veikėjai: dabita naujokas, nevalyvas senas policininkas, konfrontuojantis su pedantišku viršininku. O dar krūva įtariamųjų: vaikų pornografija besidomintis vikaras, trenkta atsiskyrėlė mediumė, prostitutė, nukaršęs arogantiškas banko eksvaldytojas, seksomanas mokytojas...

Taip, kaip paprastai ir būna britiškuose detektyvuose, - visko daug ir painu. Tarsi iš po tos sutvardytos britiškos išorės lįstų nešvankios paslaptys.

Viskas sudėliota puikiai, kaip ir turi būti detektyve. Net plėstis nematau tikslo - tikras detektyvas ir detektyvų mėgėjams turėtų patikti.

Leidykla: "Briedis"     
Leidimo metai: 2014
Puslapių: 334
Originalo metai: 1984
Originalo pavadinimas: "Frost at Christmas"

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Ana Frank "Dienoraštis", arba Holokausto simbolis

O, vargeli... Štai čia tas šedevras, dėl kurio alpsta pasaulis? Anos Frank "Dienoraštis" gula į mano labiausiai pervertintų knygų lentyną.

Interviu su Just. Marcinkevičiumi

Rašytojas Justinas Marcinkevičius ( biografas.lt  nuotr. ) Šiandien ne tik Lietuvos valstybės atkūrimo diena, bet ir pirmosios Justino Marcinkevičiaus mirties metinės. Kažkada seniai seniai (2006 metais, jei tiksliau), teko imti rašytojo interviu vienam uostamiesčio dienraščiui. Įvyko toks blic-pokalbis: rašytojas po sanatorijos Palangoje trumpam užsuko į Klaipėdą, pavargęs, ligotas, kažkas greitosiomis suorganizavo susitikimą, poetas sutiko trumpai pasikalbėti, nors ir nepasiruošęs (paprastai jis pasiruošdavo prieš susitikimą su žurnalistais, jis norėdavo iš anksto gauti klausimus, kuriuos jis apmąstydavo). Perspausdinu interviu.  "Pasigendu dvasingumo..." Pasitempęs, šiek tiek pavargęs nuo gyvenimo, o gal nuo titulų naštos, kalbantis lėtai, pasveriantis kiekvieną iš burnos išsprūstantį sakinį žodžio magas Justinas Marcinkevičius, rodos, garsus ir raides taupo dar neparašytoms knygoms.

Umberto Eco "Fuko švytuoklė", arba Skaitymo kančios

Pasiklydau Umberto Eco smegenų vingių labirintuose. Nespėju paskui jo žodžius ir mintį. Pasimečiau ir pražuvau. Po velnių tą "Fuko švytuoklę"...